Iškilus klausimams, susisiekite:
+370 698 32207
info@baidariuuostas.lt
Palūšės kaimas, Ignalinos raj.
8 - 20 h

Maršruto sunkumas

Vidutinis

Visa distancija

56 km

19 km ežerais / 37 km upėmis / Pirma diena – 15 km / antra diena –17 km / trečia diena – 24 km

Galima startuoti iš Ineigos arba Utenio ežero stovyklaviečių. Bendras baidarių trasos ilgis - 56 km.

Ignalinos rajonas, Utenos apskrt.

Žemėlapio legenda

Starto - Finišo vieta

Traukinių stotis

Stovyklavietė

Maršrutas

Poilsiavietė

Išsilaipinimas draudžiamas

Kelionės Būka – Ginučiai – Šakarva – Kaltanėnai – Žeimena 1 dienos aprašymas

Būkos ilgis – 9km. Ji teka per mišką. Plaukimo metu rasite 2 – 3 kliūtis (nuvirtusius medžius).Per juos baidares reikės persinešti. Nuplaukę Būka apie 4km, pamatysite Vaišnoriškės kaimo sodybas. Praplauksite pro medinį tiltą. Iki kito tilto, betoninio, yra 3,5km. Nuo šio tilto iki Baluošo ežero – 1,5km. Pasiekę ežerą, plaukite tiesiai į priešingą krantą, kur pamatysite baltus tilto kontūrus ir Vaizdiuškės kaimo namus. Ežerą perplauksite per 20min. Įplaukę į Baluošą, kairiajame krante pamatysite seną etnografinį Šuminų kaimą, kuriame buvo filmuotas kino filmas „Tadas Blinda“. Ežere yra 7 salos. Vienoje iš jų – Ilgasalėje, yra ežerėlis su upeliu. Ši sala yra netoli Trainiškio kaimo. Jei norėsite aplankyti šitą salą, jūsų maršrutas pailgės 3 km. Praplaukę po baltu betoniniu tiltu apie 200m upeliu, pakliūsite į Baluošykščio ežerą. Ežero gale, kairėje pusėje, tarp švendrių, pastebėsite Skredžios upelio ištakas. Skredžios ilgis – 1km. Ji įteka į Srovinaičio ežerą. Laikykitės dešinės pusės. Paplaukę apie 1km, pamatysite Ginučių kaimą ir vandens malūną. Atplaukę, dešinėje pusėje prie tilto sustosite ir per kelią apie 30m persinešite baidares (netraukite baidarių per asfaltą). Galėsite išsimaudyti po vandens malūno kriokliu, apsipirkti parduotuvėje, kavinėje išgerti gaivinančių gėrimų. Toliau plaukimą tęsite Srovės upe iki Almajos upės ištakų dešinėje pusėje. Tik nepraplaukite. Plaukite Almajos upe iki Almajo ežero. Upė nėra srauni.Po 400m pamatysite stovyklavietę. Stovyklavietė gan ilga, apie 1,2km. Galėsite išsirinkti patinkančią vietą. Stovyklavietė yra mokama.

Kelionės Būka – Ginučiai – Šakarva – Kaltanėnai – Žeimena 2 dienos aprašymas

Grįšite atgal Almajo ežeru iki Almajos upės ištakų. Plauksite Almajos upe iki Srovės upės ir pasuksite į dešinę. Toliau plauksite Srovės upe pasroviui 2,5km. Praplauksite Ginučių km, įplauksite į Asėko ežerą, vieną iš žuvingiausių Aukštaitijos nacionalinio parko ežerų. Laikykitės dešinės pusės. Praplaukę 800m, pamatysite Dumblio upės žiotis. Upė gili, ilgis apie 800m. Įplaukę į Linkmeno ežerą, priešais pamatysite Ladakalnį. Nuo Ladakalnio atsiveria nuostabus vaizdas, matosi 6 ežerai – Asėkas, Linkmenas, Alksnaitis, Alksnas, Pakasas, Ukojas. Įplaukę į Linkmeną, sukite į kairę. Po 700m įplauksite į Dumblio antają upę. Praplauksite po mediniu tiltu. Po 600m priplauksite Asalnyksčio ežerą. Laikykitės kairės pusės, plaukite tarp kranto ir Gimžiškės salos (viena iš aukščiausių salų Lietuvoje). Po 400m įplauksite į sąsiaurį, jungiantį Asalnyksčio ežerą su Asalnų ežeru. Kairėje ant kalno – Puziniškio kaimas. Aplankykite senajį Puziniškio ąžuolą. Toliau plaukite Asalnų ežeru, laikykitės dešinės pusės. Po 2,5km įplauksite į 1km ilgumo sąsmauką, jungiančią Asalnus su Lūšių ežeru. Kairėje pusėje – Meironų kaimas, dešinėje – Pabiržės pusiasalis. Įplaukę į Lūšių ežerą, laikykitės tiesiai. Priplaukę krantą, sukite dešiniau. Praplauksite sąsiaurį (apie 60m pločio), kairėje pusėje bus Pašakarvio kaimas (keletas naujų sodybų), dešinėje – Mačiutiškio pusiasalis. Čia prasideda Šakarvų ežeras, vienas iš giliausių Aukštaitijos nacionaliniame parke (40m gylio, giliausias Tauragnų-70m). Plaukite apie 2 km iki gelžbetoninio tilto – Šakarvos upės pradžios. Šakarvos upė neilga, apie 200m, bet pakankamai srauni. Dešiniajame upės krante įsikūręs Šakarvos kaimelis. Įplaukę į Žeimeno ežerą, plaukite tiesiai apie 1,5km. Dešnėje pusėje driekiasi Bajorų kaimo sodybos. Priplauksite vietą, kur ežeras šakojasi į kairę, tiesiai ir į dešinę. Nepasiklyskite! Plaukite tiesiai. Po 2km kairiajame krante pamatysite tiltą ir pievutę. Praplaukę 200m, pamatysite Kretuono upelio žiotis, o dar po 300m – stovyklavietės pavėsines ir tiltelius. Tai Pakretuonės stovyklavietė. Nakvynė mokama. Siūlome aplankyti Pakretuonės vandens malūną. Nepasigailėsite, nes maudynės po vandens kriokliu yra nepakartojamos. Malūnas yra privati valda, todėl įėimas mokamas.

Kelionės Būka – Ginučiai – Šakarva – Kaltanėnai – Žeimena 3 dienos aprašymas

Žygį tęsite Žeimenio ežeru. Sukite į kairę pusę. Ežeras neplatus, grožėkitės miškingais krantais ir salomis. Po 3,5km priplauksite ežero susiaurėjimą, praplauksite po mediniu tiltu, kuris jungia Ožkinių kaimą su Pakretuonės mišku. Toliau plaukite 1km, laikykitės dešiniojo kranto, kol pamatysite Žeimenos upės ištakas. Prasideda Kaltanėnai. Kaltanėnų miestelis pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose minimas XVa. Miestelyje aplankykite Švč. Mergelės Angeliškają bažnyčią(1903-1909m), 1838m. suręstą medinį Kaltanėnų dvaro svirną. Plauksite pasroviui. Nuplaukę 3km, kairėje pamatysite įsikūrusį Šakališkės kaimelį, o dešinėje pusėje – Kiaunos intaką. Po 2km bus kaimelis Naujoji Brasta, o dar po 3km – kaimas Lukna. Šalia kaimo – Luknos upelio intakas. Po 5km – Jusių kaimas ir Sirgėlos upės intakas. Nuplaukę dar 6km, pasieksite Švenčionėlių miestelio betoninį tiltą. Tai bus maršruto pabaiga.

Apie Būkos upe

Trumpai apie Būką: bene gražiausias upelis, tekantis Aukštaitijos nacionaliniame parke. Jo šaltų versmių pradžia – Utenykščio ežere. 8 km ilgio Būkos vandenys teka neskubėdami. Iki Vaišnoriškės kaimo ji labai plati, tačiau sekli, ir tik prie dugno banguojančios dumblių kasos byloja, kad upė gyva – teka. Vėliau vaga susiaurėja, o sustiprėjusi srovė kai kur net pagraužia krantus, įsuka sietuvas ir baigia savo kelionę Baluošo ežere.

Apie Kiaunos upę

Trumpai apie Žeimeną: 82 km ilgio upė su aukštais, įspūdingais smėlėtais skardžiais, kuriuose įsitvirtinę ošiantys pušynai. Plaukdami Žeimenos upe nenuobodžiausite – pasikeitus kraštovaizdžiui, įvingiuosite ir į alksniais apaugusias pelkes. Tai viena mėgstamiausių vandens turistų upių. Ja gali plaukti tiek jaunas, tiek senas, tiek patyręs, tiek pirmą kartą irklą rankose laikantis keliautojas. Upė Žeimena prasideda Labanoro girioje – iš Žeimenio ežero. Su Žeimena jungiasi visi didieji Aukštaitijos nacionalinio parko ežerai. Iki santakos su Nerimi maždaug keturios dienos ramaus plaukimo. Palei Žeimenos upę yra Vilniaus-Sankt Peterburgo geležinkelio atkarpa. Tai patogi vieta iškylauti prie šios upės ar įžengti į Labanoro girios miškus. Tai viena švariausių upių Lietuvoje, joje nėra užtvankų, todėl ji priskirta prie pagrindinių Lietuvos lašišinių žuvų nerštaviečių.

Apie Žeimenos upę

Trumpai apie Žeimeną: 82 km ilgio upė su aukštais, įspūdingais smėlėtais skardžiais, kuriuose įsitvirtinę ošiantys pušynai. Plaukdami Žeimenos upe nenuobodžiausite – pasikeitus kraštovaizdžiui, įvingiuosite ir į alksniais apaugusias pelkes. Tai viena mėgstamiausių vandens turistų upių. Ja gali plaukti tiek jaunas, tiek senas, tiek patyręs, tiek pirmą kartą irklą rankose laikantis keliautojas. Upė Žeimena prasideda Labanoro girioje – iš Žeimenio ežero. Su Žeimena jungiasi visi didieji Aukštaitijos nacionalinio parko ežerai. Iki santakos su Nerimi maždaug keturios dienos ramaus plaukimo. Palei Žeimenos upę yra Vilniaus-Sankt Peterburgo geležinkelio atkarpa. Tai patogi vieta iškylauti prie šios upės ar įžengti į Labanoro girios miškus. Tai viena švariausių upių Lietuvoje, joje nėra užtvankų, todėl ji priskirta prie pagrindinių Lietuvos lašišinių žuvų nerštaviečių.


Warning: Undefined variable $post in /home/bastas/domains/baidariuuostas.lt/public_html/wp-content/themes/baidariuuostas/functions.php on line 86

Nuolaidos organizatoriams

Žygio planuotojas užsakantis daugiau nei 5 baidares gauna 100% nuolaidą sau.

Nuolaidos grupėms

Didesnėms grupėms, studentams, moksleiviams taikomos nuolaidos.

Turite klausimų? Norite užsakyti baidares? Skambinkite telefonu +370 698 32207 arba rašykite info@baidariuuostas.lt

Saugaus elgesio vandenyje taisyklės

Plaukiant privaloma dėvėti gelbėjimosi liemenes;

Neištirtoje vietoje nebrįskite į vandenį basomis kojomis;

Nešokite į vandenį, jeigu neaišku, koks vietos gylis ir dugnas;

Apsvaigę nuo alkoholio neplaukite baidarėmis!

Kaip naudotis baidare

Nestumkite baidarės sėdynės atlošo nugara, nes gali lūžti apatinės sėdynės dalis ties vyriais. Naujos sėdynės apatinės dalies kaina - 45 €

Nesėskite ant horizotaliai atlenkto baidarės sėdynės atlošo, nes gali lūžti sėdynės atlošo vyriai. Naujos sėdynės atlošo kaina - 25 €

Nenaudokite irklo atsispyrimui kaip karties ar sverto, nes gali sulinkti arba lūžti irklo kotas. Naujo irklo kaina - 40 €

Netempkite baidarės asfaltu, nes nudyla baidarės kilis. Naujos baidarės kaina - 600 €

Pasibaigus kelionei tvarkingai sukomplektuokite ir grąžinkite inventorių!

DAROM!!!

Plaukdami surinkite visas pakeliui pasitaikančias šiūkšles! Mes priimsime visas Jūsų surinktas šiūkšles ir pasirūpinsime jų išvežimu.