Iškilus klausimams, susisiekite:
+370 698 32207
info@baidariuuostas.lt
Palūšės kaimas, Ignalinos raj.
8 - 20 h

Geriausios upės plaukti baidarėmis netoli Vilniaus

Turbūt vienas geriausių būdų praleisti savaitgalį nuostabioje Leituvos gamtoje yra ne ant kojų, o sėdint baidarėje kokioje nors gražioje upėje ir gurkšnojant… vandenį? Didžioji dalis Lietuvių, matyt, kasmet patiria šį malonumą, bet nepaisant to vis iškyla tas natūralus klausimas – kuria upe plaukti?

Geras klausimas į kurį turėtumėte atsakyti vieni kitiems patys. Iš visų aplink Vilnių esančių upių, būtent šios yra labiausiai ieškomos plaukimui baidarėmis. Gera infrastruktūra, gamtos grožis, ilgis, sunkumas, pasiekiamumas – matyt visi šie aspektai turi įtakos. Nėra geresnio patarimo negu liaudies išmintis, bet gal gana jau kalbėti apie sąrašą ir eikime prie pačios esmės. Populiariausi ir geriausi aplink Vilnių esantys upių maršrutai plaukimui baidarėmis.

Šarūnas / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

1. Žeimena

Žeimena yra gerai pažįstama upė visiems Vilniečiams, mėgstantiems baidares ir kitokias vandens turizmo pramogas. Ši upė nėra paslaptis ir visai Lietuvos nuostabia gamsta nesidomintiems ir iš miesto neišlendatiems hipsteriams. Nebereikalo. Žeimena yra Aukštaitijos upių Karalienė, o Karaliaus ir nėra, ir nereikia. Žodžiu, Žeimena yra ilgiausia Aukštaitijos širdyje, esanti upė. Ilgiausia, bet ne per ilga, todėl ir ne per plati. Tai reiškia, kad ši upė nėra sudėtinga plaukiant baidarėmis, todėl tinka ir pradedantiesiems ar šeimoms. Jei jums tai yra aktualu, iš esmės nešvaistykit laiko ir tolimesnio sąrašo neskaitykit.

Negana to, plaukimui baidarėmis Žeimenos upe rasite didelę nuomos pasiūlą, galimybę nakvoti sodybose ar stovyklavietėse. Dėl nedidelio atstumo nuo Vilniaus nakvoti galite ir savo lovoje.

  • Atstumas nuo Vilniaus: 106km
  • Regionas: Aukštaitija
  • Maršruto sunkumas: Lengvas
  • Vienos dienos maršrutas: 19km
  • Dviejų dienų maršrutas: 30km

Šarūnas Šimkus / Public domain

2. Ūla

Šia upe pirmą kartą esu plaukęs gal prieš 20 metų. Tuo metu Ūla buvo tikras gamtos stebuklas, vandens turizmo Lietuvoje pažiba. Bent jau tarp upių. Arba bent jau tarp Dzūkijos upių. Plaukimas baidarėmis Ūla man paliko tokį didžiulį įspūdį, kad nuo to laiko kasmet bent kartą sėdavau prie baidarės irklų dar vienoje Lietuvos upėje. Kad ir kiek jū bebūčiau dabar perplaukęs, Ūla išliko kaip pirma meilė, įstrigusi, kažkuom išskirtinė. Atrodo pati geriausia, bet neabejoju jei vėl ją pamatyčiau taip nebegalvočiau.

būtent dėl šios priežasties jau kurį laiką neplaukiau baidarėmis Ūla ir net neabejoju, kad nuo to laiko, kai ši upė dar buvo vandens pramogų pionierė Lietuvoje, daug kas pasikeitė. Jos laukinis grožis liko tik atsiminimuose, bet betkokiu atveju Ūla išliko viena populiariausiu upių Lietuvoje. Deja, bet būtent dėl jos populiarumo, jos charakteris jau nebe toks koks buvo kadaise. Upė yra nuolatos valoma ir puikiai tinka tiek šeimoms, tiek nepatyrusiems. Taip jau atsitiko, kad šią upę lengvai galima pasiekti iš Vilniaus.

  • Atstumas nuo Vilniaus: 96km
  • Regionas: Dzūkija
  • Maršruto sudėtingumas: Vidutinis
  • Vienos dienos maršrutas: 15km
  • Dviejų dienų maršrutas: 27km
  • Trijų dienų maršrutas: 42km

3. Būka

Būka yra antra upė šiame sąraše iš pačios Aukštaitijos širdies. Nors upeliukas teka tarp dviejų ežerų (Utenykštis ir Baluošas), Būka priklauso Žeimenos baseinui. Kodėl tuomet plaukti Būka kai gali plaukti Žeimena? Buitiškai kalbant, tai Žeimena yra kaip greitkelis, o Būka kaip vingiuotas provincijos keliukas. Juk nevažiuoji greitkeliu jeigu nori pasigrožėti kelią supančia aplinka? Analogiška situacija yra ir šiuo atveju. Būka yra ženkliai siauresnė upė nei Žeimena, išsirangiusi pačioje Nacionalinio Aukštaitijos Parko širdyje. Niekada negali žinoti, ką slepia ši laukinio grožio upė už kiekvieno posūkio. Ar tai bus gyvybingi alsnynai, ar paslaptingti eglynai, ar ežeras – Būka maloniai stebins savo patrauklumu tiek pradedančiuosius, tiek visko mačiusius baidarininkus.

Būtent dėl Būkos lokacijos – Nacionalinio Aukštaitijos Parko – šis upeliukas pasižymi išskirtinu grožiu ir taip traukia baidarių entuziastus iš visos Lietuvos. Per sąlyginai mažą savo atstumą, Būka atskleis daugybę Aukštaitijos paslapčių, kurios yra sunkiai pasiekiamos sausuma. Iš visų įmanomų maršrutų, baidarių nuoma užsiimantys verslininkai, pirmam savo pasiplaukiojimui Aukštaitijoje rekomenduoja šią upę.

Nors Būka lengva įveikti baidarėmis per vieną dieną, maršrutą galima pratęsti, plaukiant nuostabiausiai Aukštaitijos ežerais. Tokiu atveju galėsite būti ramųs, kad bent jau iš vandens pusės pamatėte, tai gražiausia ką gali pasiūlyti ežerų kraštu vadinamas Lietuvos kampelis – Aukštaitija. Laimei, visi šie grožiai yra netoli Vilniaus ir sostinės gyventojai gali nesunkiai pasiekti šias upes per dieną, ar per savaitgalį. Aš pats dažnai pasirenku būtent šią kryptį ir jokia Lietuvos upe neplaukiau tiek kartų kiek plaukiau Būka.

  • Atstumas nuo Vilniaus: 115km
  • Regionas: Aukštaitija
  • Maršruto sudėtingumas: Vidutinis
  • Vienos dienos maršrutas: 14km
  • Dviejų dienų maršrutas: 29km

Jodkovska / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

4. Verknė

Verknė yra vieniša upė, įsiterpusi šiame sąraše tarp dviejų bekonkuruojančių daugiausiai baidarių entuziastų pritraukiančių gigantų – Dzūkijos ir Aukštaitijos. Beveik neabejoju, kad jos populiarumą lemia būtent šis rodiklis. Upė neteka per nei vieną nei kita Nacionalininį parką, esantį šiuose regionuose, tai ir neturi prie savęs “prikabintos” etiketės. Atrodytų dėl šios priežasties Verknė turėtų būti palikta už borto, bet jos lokacija tarp dviejų didžiausių Lietuvos miestų – Vilniaus ir Kauno – pritraukia daugybę lankytojų.

Galbūt Verkne derėtų plaukti tik išbandžius baidares bent po vieną kartą Aukštaitijoje ir Dzūkijoje esančiose trasose, bet vienaip ar kitaip ši upė yra viena iš populiariausių maršrutų baidarių entuziastų tarpe. Vienaip ar kitaip, nusprendus plaukti baidarėmis Verknės upė, nosį krapšttyti nebus laiko. Ši upė yra lbai srauni, nuobodžiauti neleis ir vienas kitas kelią užtveriantis nuvirtęs medis. Nerekomenduočiau šios upės bijantiems apsiversti, bet norintiems ekstremalesnių patirčių – Verknė gali būti teisingas pasirinkimas.

  • Atstumas nuo Vilniaus: 70km
  • Regionas: Dzūkija – Aukštaitija
  • Maršruto sudėtingumas: Vidutinis
  • Vienos dienos maršrutas: 20km
  • Dviejų dienų maršrutas: 36km

Šarūnas Šimkus / Public domain

Jei Ūla yra siaura, srauri ir graži Dzūkijos upė, tai Grūda yra dar siauresnė, sraunesnė ir galimai gražesnė. Abi šios populiarios Dzūkijos upės paraleliai viena kitos įteka į regiono karalių – Merkį. tad nusprendus plaukti ilgesnius maršrutus, kelionę užbaigti tektų būtent irkluojant badarę Merkiu. Plaukimas pačia Grūda bus įvairus. Iš pradžių plaukimas bus ramesnis, bet vos tik pasiekus Grūdos žemupyje esančiu miškus, viskas greitasi apsivers. Sudėtingiausia atkarpa – paskutinis kilometras prieš Grūdai įtekant į Merkį.

Mano galva šios upės populiarumą lemia jos kaiminystėje, įsikūrusi Ūla. Grūda yra akivaizdus pasirinkimas išbandžius savo jėgas, irkluojant baidares populiariojoje kaiminystėje, ir norint sugrįžti pasigrožėti Nacionalinio Dzūkijos parko miškų gelmių grožiu. Tačiau nemanau, kad šiais laikais vertėtų nuvertintį šį sraunų upeliuką. Ūlai išpopuliarėjus, jos vingiai buvo pravalyti ir pati upė prarado savo žavesį dėl kurio ir išpopuliarėjo. Grūda vis dar teikia tą plaukimo baidarėmis džiaugsmą, kai malonina ne tik vaizdai, bet maršrutą paįvairina ir kelyje atsiradę iššukiai.

5. Grūda

  • Atstumas nuo Vilniaus: 104km
  • Regionas: Aukštaitija
  • Maršruto sudėtingumas: Sunkus
  • Vienos dienos maršrutas: 12km
  • Dviejų dienų maršrutas: 27km

Nemokama konsultacija

Jei ir toliau negalite apsispręsti, kuria upe netoli Vilniaus geriausia yra plaukti, ar tiesiog iškilus klausimams – galite drąsiai skambinti ar rašyti – mes padėsime jums išsirinkti labiausiai tinkamą maršrutą, plaukiant baidarėmis ar kanojomis.

Baidariuuostas.lt kontaktai:

Visada patarsime, rekomenduosime įdomesnį vandens maršrutą. Galėsime nuvežti baidares į maršruto pradžią ir parsivežti pasibaigus kelionei. Mūsų klientams galime rekomenduoti arba padėti užsisakyti navynę kaimo turizmo sodyboje, mūsų stovyklavietėje, bei pirtį.